تبلیغات
بهترین وبلاگ دانلود

کلاهبرداری اینترنتی

بسم الله الرحمن الرحیم
موضوع:کلاهبرداری اینترنتی
اگر شما از جمله افرادی باشید که یک ایمیل شخصی دارند با دریافت ایمیل های ناشناس روبرو شده اید که هر روز بر تعدادشان افزوده میشود که کارشان کلاهبرداری از مردم بیچاره هست و اگر بخواهیم به طور کامل این کلاهبرداری ها را برسی کنیم زمان زیادی را باید صرف کنیم ولی بنده یک توضیح خوب و مختصر میدهم.

این افراد همانند اشخاصی هستند که مثلا در دنیای اجتماعی از شما کلاه برداری میکنند ولی فرق آن ها با این افراد این است که این کلاهبرداری در دنیای مجازی روی میدهد که گاهی اوقات از کلاه برداری های عادی روزمره هم خیلی بدتر است.به عنوان مثال شما در حال چک کردن ایمیل خود هستید که ناگهان یک ایمیل با موضوع:
شما برنده خوش شانس کوکا کولا شده اید
you lucky winner
روبرو میشوید که شما را به سوی خود جذب میکند برای شما و برای همه انسان ها این خوب است که برنده شوند ولی نه برنده شدن به روش کلاهبرداری
مثلا:
وقتی اینطور ایمیل ها را باز میکنید به احتمال زیاد یک عکس ساختگی ضمیمه کرده اند که یکی از روش های جذب سوژه برای کلاهبرداری است یا احتمالا با چند خط جمله مواجه میشوید تا شما را به سوی خود جذب کند.
برای بنده یک ایمیل آمد که شما برنده خوش شانس کوکا کولا شدید و جایزه شما 250 هزار دلار هست و برای دریافت آن باید مبلغی را بابت گمرک و امثال این ها بپردازید.
توجه داشته باشید که همیشه از شما یک مبلغی بابت جایزه دریافت میکنند به طور مثال هزار دلار میخواهند و میگویند برای هزینه گمرک و ارسال پول میباشد!!
بنده به سرعت به سایت خود کوکا کولا مراجعه کردم و در آنجا خواندم که در هر دقیقه یک نفر برنده میشود و برای آن شخص یک کد شناسایی ارسال میشود که تایید کند شما برنده شده اید و به غیر از این اصلا کوکا کولا همچین پول زیادی جایزه نمیدهد !!
پس از مشاهده این مطالب در کوکا کولا متوجه شدم که این ایمیل به طور واضح یک ایمیل کلاهبرداری است.
یا یک ایمیل دیگر که برایم آمد و در آن نوشته شده بود شما در مسابقات افراد آنلاین یاهو برنده شده اید در صورتی که من اصلا توی یاهو مدتی بود نرفته بودم !!
اگر بخواهم بازم مثال بزنم یک چند روزی زمان می برد فقط همیشه توجه کنید که هیچ وقت وقتی مبلغ پول زیادی را برنده شوید از شما درخواست نمیکنند تا پولی برای گمرک و ارسال پول بپردازید یا اصلا اگر راست میگن از خود پول این مبالغ هزینه ارسال را کم کنند.

در هرصورت اینجور ایمیل ها را اصلا باز نکنید یا اگر هم باز کردید در دامشان نیفتید و بدانید که همیشه وقتی یک چیزی زیاد خوب به نظر میرسد یک کاسه ای زیر نیم کاسه است.

اینم چندتا عکس که کلاهبردارا ضمیمه میکنند:

http://up98.org/upload/server1/01/z/7k07rdqxrcxnixm3jal.jpg
http://up98.org/upload/server1/01/z/2w3n7xd9b245amqg2dx1.jpg

نظر یادتون نره


نویسنده:سهیل جامه بزرگ
emil:sohilj23@yahoo.com

 کپی فقط با ذکر منبع مجاز است. 


  • نوشته: parastoo mohajer
  • جمعه 9 دی 1390
  • نظرات()