تبلیغات
بهترین وبلاگ دانلود

سرعت اینترنت ایران


بسم الله الرحمن الرحیم
موضوع:سرعت اینترنت در ایران

اینترنت یک دنیای است که هم اکنون در زندگی بشر میباشد و کمک بزرگی برای رشد ما انسان ها نموده است و این یک نیاز ضروری است که هریک از ما یک کامپیوتر داشته باشیم که به اینترنت پرسرعت متصل باشد  تا بتوان اطلاعات متفاوتی در همه زمینه ها کسب کرد.
متاسفانه در کشور ما ایران به مسئله ی اینترنت اهمیت زیادی نمی دهند و توجه خاصی به آن ندارند در تمام کشور های دنیا اینترنت یک از مسائل مهم محسوب میشود و به آن توجه میکنند به طوری که سرعت اینترنت کشور پاکستان 8 مگابایت است ولی در کشور ما بهترین سرعت در نهایت که آن هم به ارگانهای دولتی می دهند 2 مگابایت هست ولی دلیل این چیست که ما خودمان را تحریم کرده ایم.
 اینترنت باید  به صورت نامحدود به مردم ارائه شود و محدودیتی برای دانلود و ارسال در آن نباشد ولی در ایران هر کس هر تصمیمی میگیرد و کسی با آن کاری ندارد !! طبق قانون جدید که مخابرات برای تمام شرکت ها وضع کرده اینترنت باید به صورت دانلود نامحدود باشد.
که بالاخره در ایران این طرح اجرا شد ولی با کمی تغییر در آن !! تمام شرکت ها این قانون را پذیرفتند ولی یک   ip
را به 10 نفر میفروشند که باز یک زرنگ بازی است  و سرعت اینترنت از همینی که هست پایین تر می آید.
در دیگر کشور ها اینطور نیست !! و جالب است بدانید که بعضی از شرکت ها به مشترکی که تعرفه اینترنت 512 کیلوبایت را انتخاب نموده پهنای باند 1 مگابایت را می دهند !! میدانید دلیلش چیست ؟ دلیلش این است که میخواهند سرعت دریافت شما بیشتر باشد تا باعث شود شما دانلود کنید و به سرعت شارژتان تمام شود و دوباره هزینه ای برای خرید شارژ مجدد پرداخت کنید که قطعا این به نفع آن شرکت است.
حدود چند ماه پیش خبرهایی از ملی شدن اینترنت به گوش میرسید که خیلی خوب به نظر نمیاد چون اینترنت ملی میشود و دیگر به هیچ عنوان سایت های خارجی فیل*ت *ر شده باز نمیشود و باز نخواهد شد !!شاید دلیل افزایش ندادن سرعت اینترنت ایران تصادف های مجازی می باشد !!
ولی در کل امیدواریم که به اینترنت ایران هم کمی رسیدگی کنند تا وضع آن از اینی که هست بدتر نشه !!

نویسنده:سهیل جامه بزرگ

iconبرچسب‌ها : افزایش سرعت اینترنت, Adsl, هک,
  • نوشته: parastoo mohajer
  • شنبه 17 دی 1390
  • نظرات()